Bezpieczeństwo danych

Czy dane Twojej firmy potrzebują, by zadbać o ich bezpieczeństwo? Zdecydowanie tak!
Zastanawiasz się, dlaczego? Bo dane dotyczące Twoich pracowników, klientów, transakcji, przychodów, wydatków i informacji firmowych są na wagę złota. Po pierwsze – konkurencja, po drugie – wizerunek, po trzecie – hakerzy. To najważniejsze powody, dla których z bezpieczeństwem danych nie ma żartów.

Odpowiednie zabezpieczenia i systemy antywirusowe

Dane należy chronić zależnie od stopnia ich ważności. W każdym przedsiębiorstwie niezbędne jest oprogramowanie antywirusowe, które ustrzeże firmę przed utratą wrażliwych danych czy całkowitego wyczyszczenia komputerów. Konieczne jest adekwatne zabezpieczenie poczty e-mail, bankowości czy przeglądarki internetowej. Należy zadbać także o panel haseł i prawa dostępu pracowników do poszczególnych dysków. W dodatku, przesyłanie newralgicznych danych również powinno być zabezpieczone poprzez udział sieciowy, czy FTP. Zajmiemy się tym wszystkim, by Twoja firma była bezpieczna.

Przezorny zawsze ubezpieczony – zrobimy kopie bezpieczeństwa i zarchiwizujemy dane!

Kolejna istotna kwestia to kopie bezpieczeństwa, które powinno się wykonywać systematycznie oraz sprawdzać, czy na pewno działają. Backup zapewnia ochronę Twoim danym i pewność, że w razie ich utraty lub uszkodzenia dysku, uda się je odzyskać. Dane można także zarchiwizować, czyli przenieść w inne miejsce, do pamięci masowej, by długotrwale je przechowywać, dzieląc na odpowiednie okresy historyczne i aktualne. Jest to zabieg niezwykle istotny w przypadku prowadzenia działalności, wymagających przechowywania informacji przez dłuższy czas. Zrobimy to dla Ciebie i pokażemy, jak dostać się do danych w razie potrzeby. Co więcej, doradzimy jak nie dopuścić do wycieku danych.

Jak możemy Ci pomóc?

Zabezpieczymy Twoją firmę przed atakami hakerskimi, złośliwym oprogramowaniem i pomożemy dobrać odpowiednie antywirusy.
Zajmiemy się niezbędnymi kopiami bezpieczeństwa oraz archiwizacją danych.

Zadbamy o bezpieczeństwo informacji w Twojej firmie.

, Obsługa informatyczna firm
, Obsługa informatyczna firm